Pirmojoje kasmetinėje Europos skaitmeninių inovacijų centrų „EDIH” (angl. European Digital Innovation Hub) organizuotoje tinklo konferencijoje, vykusioje gegužės 31 ir birželio 1 dienomis Briuselyje, buvo  aptarti naujausi skaitmeninių inovacijų pasiekimai, skatintas savo sričių ekspertų bendradarbiavimas bei žinių dalijimasis, siekiant įgalinti spartesnį įmonių skaitmeninimą. 

Šis EDIH susibūrimas – svarbiausias Europos skaitmeninių inovacijų renginys, kuris suteikia galimybes EDIH nariams dalytis naujausiomis žiniomis bei patirtimis, kas itin stiprina visą bendruomenę. 2023 metų renginyje susirinko virš 300 EDIH narių atstovų, politikos formuotojų ir viešojo sektoriaus atstovų. 

EDIH konferencijoje buvo galima išgirsti įvairius pranešėjus, vyko panelinės diskusijos, darbo grupės. Renginio dalyviai dvi dienas mezgė naujas pažintis ir dalinosi savo įžvalgomis vieni su kitais. Antroji darbo grupė „Parama mažai skaitmenintoms MVĮ”, buvo skirta pristatyti pagrindines įžvalgas iš tyrimo apie MVĮ skaitmeninimo paramos strategijas (angl. „Smart Industrial Remoting Study“). 

Dr. Heidi Cigan, DG CNCT Vyr. politikos pareigūnė, pasveikino darbo grupės dalyvius ir pristatė minėtąjį tyrimą ir jo tikslus. PPMI vyresnioji mokslo tyrėja Rūta Gabaliņa susirinkusiesiems papasakojo apie tyrimą bei išdėstė pagrindines tyrimo išvadas. Darbo grupės dalyviai galėjo išgirsti ne tik vertingas įžvalgas, bet ir praktinius patarimus, kaip EDIH ir MVĮ bendradarbiavimas galėtų būti efektyviausias ir įgalinantis geriausius rezultatus. 

Po tyrimo pristatymo Barbora Kudzmanaitė, PPMI tyrimų vadovė, moderavo panelinę diskusiją su įkvepiančiomis pašnekovėmis – Kristina Šermukšnyte-Alešiūniene („Agrifood Lithuania“ direktorė), ir Anca Sandu („UnitH2B“ vadovaujanti partnerė)

Panelės pašnekovės pasidalino savo patirtimi ir sėkmės istorijomis. Abi dalyvės akcentavo, jog tik tvirta ir ilgalaikė MVĮ partnerystė su EDIH kuria tvarų įmonių skaitmeninimą. Partnerystė paremta pasitikėjimu, bendro tikslo siekimu generuoja geriausius rezultatus ir jų dėka galima aiškiai parodyti skaitmeninimo naudą MVĮ, kurios dar nesiryžo šiam pokyčiui. 

Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė atkreipė dėmesį, jog nėra lengva įtikinti mažai skaitmenintas MVĮ įdiegti išmanias technologijas.  Dažnu atveju ūkininkams-verslininkams sudėtinga įvertinti pridėtinę vertę iš skaitmeninimo. EDIH labai intensyviai dirba bandydami pakeisti išankstines nuostatas apie skaitmeninimo naudą ir atsiperkamumą. Beto, EDIH dėka suburta inovacijų bendruomenė palaiko savo narius ir drąsina žengti toliau – suteikiama visapusiška parama, tęsti tvarų ir konkurencingą verslą. Vertę kuriame kartu – MVĮ tereikia išdrįsti pradėti skaitmeninimo kelionę su EDIH pagalba. 

EDIH tinklas svarbus skaitmeninės transformacijos iniciatorius, kuris  įtraukia vis daugiau Europos verslų. Tinklo veiklos prisideda prie Europos skaitmeninimo strategijoje iškeltų tikslų – užtikrinti, kad iki 2030 m. bent jau 90 % ES mažųjų ir vidutinių įmonių pasiektų pradinį skaitmeninės brandos lygį, remti ES vienaragių steigimąsi bei skatinti išmaniųjų technologijų taikymą versluose – įgyvendinimo. 

Minėtų tikslų įgyvendinimą gali palengvinti ir tyrimo apie MVĮ skaitmeninimo paramos strategijas kuriamas skaitmeninimo vadovas (angl. Digitalization Toolbox). Šis leidinys suteiks MVĮ  praktiškus patarimus ir gaires, kaip efektyviai diegti skaitmenines technologijas savo įmonėse. 

Atsisiųskite darbo grupės apie MVĮ skaitmeninimo paramos strategijas (angl. „Supporting the low digitalized SMEs“) skaidres čia.