Gegužės 4–5 dienomis nuotoliniu būdu vyko ,,Hack AgriFood Iššūkių laboratorija’22“, kurios metu studentai ir kiti užsiregistravę inovatoriai turėjo galimybę spręsti svarbius agromaisto sektoriaus iššūkius, formuojančius tvarią bei efektyvią žemės ūkio ir masto sektoriaus ateitį, bei mokytis konsultuojantis su įvairių verslo sričių profesionalais.

„Ši „EIT Food“ inicijuota Iššūkių laboratorija yra puiki terpė jauniems žmonėms išmėginti save, pasitikrinti turimas idėjas ir pasisemti patirties iš mentorių, su kuriais įprastomis aplinkybėmis susitikti pasikalbėti apie ką tik sugalvotas idėjas būtų labai sunku arba net neįmanoma. Džiaugiuosi, kad šiemet Vilniaus kolegijos studentai labai aktyviai dalyvavo šiame hakatone ir įgavo žinių, kurių įprastų paskaitų formatu neturi galimybės gauti, bei susipažino su skirtingų fakultetų žmonėmis ir inovatoriais iš kitų Lietuvos miestų. Tikiu, jog toliau tęsime šią iniciatyvą ir suteiksime galimybę jauniesiems inovatoriams tobulėti, mokytis ir laimėti piniginius prizus“, – teigė renginio organizatorė „AgriFood Lithuania DIH“ direktorė Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė.

Iššūkių laboratorijos pagrindinį 2 000 eurų piniginį prizą laimėjo Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Agroverslo technologijų studijų programos studentų komanda „Apgautieji“. Komandos nariai Gabrielė Avgustaitytė, Tautvydas Lazauskas, Robertas Gribauskas, Arnas Astravas ir Meda Balsevičiūtė-Yildirim pasiūlė Lietuvai novatorišką ir tvarią idėją – „Retesnių grybų auginimas kavos tirščiuose“.

Pakalbinome laimėtojų komandos kapitonę Gabrielę Avgustaitytę, kuri pasidalijo savo įspūdžiais.

 

Kas Jus paskatino dalyvauti „Hack AgriFood Iššūkių labaratorijos‘22“ hakatone?

Mus dalyvauti paskatino Kraštotvarkos ir Agroverslo technologijos katedros vedėja Gražina Palaitytė bei noras išmokti kažko naujo.

Kokia buvo jūsų pasiūlyto sprendimo pagrindinė idėja? Kaip ji kilo?

Mūsų idėja buvo auginti grybus kavos tirščiuose. Sprendėme du iššūkius alternatyvių baltymų ir antrinio kavos tirščių, kurie šiuo metu yra tiesiog išmetami, panaudojimo. Pati idėja kilo, nes komandoje turėjome veganę, kuri nuolat ieško alternatyvių baltymų, nes jų negali gauti iš mėsos ar kitų neaugalinių gaminių. Be to,  prieš Hakatoną atliktų apklausų metu pastebėjome, kad žmones labai domina alternatyvūs baltymai, jų paklausa didėja.

Kas Iššūkių laboratorijoje buvo sunkiausia?

Sunkiausia, turbūt, buvo surasti informacijos, kad galėtume detaliai paaiškinti, kaip vyktų visas šis procesas, sugalvoti, kaip veiktų logistika.

Kas Jums paliko didžiausią įspūdį?

Patiko tai, kad tarp mentorių radome bendraminčių, žmonių, kurie turėjo praktikos auginant grybus Lietuvoje. Žinoma, ne kavos tirščiuose, tačiau gavome naudingos informacijos apie veisles ir patį procesą. Buvo smagu bendrauti su savo srities profesionalais.

Ką patartumėte žmonėms, kurie abejoja dėl dalyvavimo? Ar rekomenduojate dalyvauti kitiems?

Patartume nebijoti, juk niekas per galvą neduos, jei pamėginsite! Rekomenduojame dalyvauti, nes visi iki šios dienos džiaugiamės Iššūkių laboratorijos metu įgytomis naujomis patirtimis ir žiniomis.