Europoje moterys verslininkės sudaro tik trečdalį savarankiškai dirbančių asmenų, o žemės ūkio ir maisto sektoriuje šis skaičius yra netgi mažesnis. Pernelyg didelis moterų kuklumas imtis verslo kūrimo įkvėpė „EIT Food“ inicijuoti penkių mėnesių tarptautinę programą EWA, skirtą paskatinti moterų verslo lyderystę agromaisto sektoriuje.

„Šiemet sulaukėme daugiau nei 30 įvairiausių idėjų verslo pradžiai, kurias pateikė moterys iš pačių įvairiausių Lietuvos kampelių. Komisija atrinkto dešimt didžiausią potencialą turinčių verslo svajonių. Atrinktų idėjų autorėms visos programos metu bus organizuojami mokymai, su jomis individualiai dirbs patyrę mentoriai. Projekto pabaigoje dalyvės pristatys savo pasiektą progresą, o nugalėtojos išsidalins 18 000 Eur. prizinį fondą“, – iškilmingo EWA programos atidarymo renginio metu pasakojo konkurso globėja ir organizatorė Lietuvoje „AgriFood Lithuania DIH“ direktorė Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė.

 

Nori kurti gamtai draugišką verslą

 Programos atidarymo renginio metu nuskambėjusių verslo idėjų pagrindinis tikslas – teigiamai paveikti maisto sistemą, pagerinti žmonių gyvenimo kokybę, sumažinti maisto atliekų kiekį, paskatinti trumpąsias maisto tiekimo grandines ir kurti maisto produktus, kurie darytų neutralų ar net teigiamą poveikį klimatui. Kaip teigė dauguma programą pradedančių dalyvių, jos čia tam, kad įgyvendintų savo svajones ir prisidėtų prie sveiko bei kokybiško maisto plėtros Lietuvoje.

„Ši programa yra neeilinė galimybė paskatinti moteris mėginti įgyvendinti savo svajones, įkvėpti joms pasitikėjimo savimi ir padėti verslo kūrimo pradžioje. Džiugu matyti, kokios įdomios, inovatyvios, šių dienų žemės ūkio ir maisto sektoriaus tendencijas bei vartotojų lūkesčius atitinkančios idėjos buvo pristatytos šiandien. Jei bent dalis jų po programos bus įgyvendintos, galėsime džiaugtis prisidėję prie agromaisto sektoriaus plėtros Lietuvoje“, – išgirdusi projekto dalyvių pristatytas idėjas teigė EWA programos idėjos Lietuvoje rėmėjo „Baltic Amadeus“ verslo vystymo vadovė ir programos mentorė Vaiva Kubilaitė.

 

Programos dalyvės iš įvairių Lietuvos vietovių

 Pirmąjį etapą įveikė ir pusės metų verslo kūrimo kelionę pradėjo Austėja Keraitytė, Irmantė Jurelytė-Kovaliova, Daiva Bičkauskė, Eglė Valuckaitė-Stašauskienė, Šarūnė Vaitiekūnė, Dovilė Ilevičienė, Rasa Nabažaitė, Paulina Gruodienė, Vilija Vedlūgienė ir Aistė Balčiūnaitienė.

Joms padės patyrę mentoriai Artūras Jakubavičius, Mantas Vilys, Gytis Junevičius, Ignas Šlapkauskas, Eglė Vaičiukynaitė, Vaiva Kubilaitė, Zita Petkevičienė, Inga Juozapvičienė, Sergejus Borodinas ir Edita Bagdonaitė. Visi mentoriai yra iš verslo, mokslo ar viešojo sektoriaus.