Ar žinojote, kad Europoje moterys verslininkės sudaro tik trečdalį savarankiškai dirbančių asmenų, o žemės ūkio ir maisto sektoriuje šis skaičius yra dar mažesnis? Norint paskatinti moterų įsitraukimą į verslo kūrimą bei atskleisti jų potencialą būti ateitį keičiančių sprendimų inovatorėmis, „EIT Food“ iniciavo programą „EWA“, kuri šiemet pirmąkart įgyvendinama ir Lietuvoje.

Programa startavo gyvu renginiu sostinėje

Norą dalyvauti penkių mėnesių trukmės „EWA“ projekte išreiškė dvi dešimtys moterų, turinčių verslo idėją ar ne vėliau nei prieš dvejus metus pradėjusių vystyti startuolį. Kompetentingai komisijai teko nelengva užduotis atrinkti dešimt verčiausiųjų dalyvauti inovatorių programoje. Atranką įveikusios moterys iš visos Lietuvos buvo pakviestos į atidarymo renginį „Courtyard by Marriott“ viešbučio restorane Vilniuje.

Daugelis pirmajame renginyje po karantino jautėsi lyg šventėje,  kurioje iš „EIT Food“ centro Lietuvoje „AgriFood Lithuania DIH“ direktorės Kristinos Šermukšnytės-Alešiūnienės sužinojo daugiau informacijos apie „EIT Food“ organizaciją, susipažino su visą programą jas lydėsiančiais mentoriais, pristatė savo idėjas bei prie pietų stalo pradėjo aktyvias individualias konsultacijas su ekspertais.

Mentoriai – patyrę ekspertai

„EWA“ programos mentoriai buvo atrenkami pagal tai, kokių įgūdžių ir žinių pageidavo įgyti atrinktos dalyvės. Organizatoriai džiaugiasi, kad pavyko suburti plataus profilio savo sričių lyderius Lietuvoje, kurie labai pozityviai priėmė šį iššūkį ir yra pasiruošę moterims padėti įgyvendinti savo svajones. Tai „AgriFood Lithuania DIH“ direktorė Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė, Lietuvos maisto eksportuotojų asociacijos (LitMEA) direktorius Giedrius Bagušinskas, Lietuvos inovacijų centro direktorius Mantas Vilys, agromaisto skaitmeninių inovacijų dirbtuvių „ART21” įkūrėjas ir vadovas Augustas Alešiūnas, lėšų pritraukimo ekspertai Gytis Junevičius ir Ignas Šlapkauskas, „ART21” MTEP vadovas Laurynas Jukna, „AgriFood Lithuania DIH” komunikacijos vadovas Giedrius Leskauskas, Lietuvos inovacijų centro Inovacijų paramos paslaugų departamento vadovas Artūras Jakubavičius bei Lietuvos Respublikos Žemės ūkio rūmų konsultantė Rita Latvytė.

Dalyvės iš visos Lietuvos

Kelyje idėjas paverčiant verslu, kuris teigiamai paveiktų maisto sistemą, pagerintų žmonių gyvenimo kokybę bei prisidėtų prie tvaresnio ir efektyvesnio mūsų planetos resursų naudojimo, visos programos metu žygiuos šios dalyvės: Aistė Miliūtė, Giedrė Kesiūnaitė, Milda Šniukaitė, Edita Radžiukynienė, Lina Putriūtė, Jolita Bernotienė, Milda Savickaitė, Milita Žygytė, Beata Czaplinska bei Birutė Šlyžienė.

Finalinio renginio metu, lapkričio mėnesį, dalyvės turės pristatyti savo idėją ir programos „EWA“ metu padarytą pažangą. Geriausiai pasirodžiusios moterys inovatorės bus apdovanotos 10 000 ir 5 000 eurų čekiais.

Kviečiame susipažinti su renginio akimirkomis.

 

„EWA“ yra „EIT FOOD“ remiama programa. „EIT FOOD“ – pirmaujanti maisto inovacijų iniciatyva Europos Sąjungoje, siekianti tvaresnės, sveikesnės ir patikimesnės maisto sistemos visame žemyne. Tai prestižiškiausia tokio tipo organizacija ES, o jos tinklas jungia centrus visame kontinente. Daugiau sužinoti apie „EIT FOOD“ organizaciją galite apsilankę jų internetiniame puslapyje.