„Smart Droplets“ – ES Žaliojo kurso tikslų pesticidų ir trąšų mažinimui įgyvendinimo spartinimas naudojant dirbtinį intelektą bei duomenų ir robotikos technologijas

APIE PROJEKTĄ:

Robotizuotos sistemos pasėlių valdyme dar tik pradedamos naudoti ir joms vis dar labai trūksta holistinio požiūrio, apimančio tiek fizinius, tiek skaitmeninius išteklius. Per didelis pesticidų ir trąšų naudojimas yra tradicinių purškimo būdų pasekmė.

Siekiant ženkliai prisidėti prie Žaliojo kurso tikslų, „Smart Droplets“ pristato autonominius modernizuotus traktorius su tiesioginio įpurškimo sistema (angl. Direct Injection System – DIS), skirta išmaniam purškimui, kuris padės išvengti pavojingų cheminių medžiagų poveikio ūkininkams.

„Smart Droplets“ robotikos (fizinės) priemonės yra integruotos su išmaniaisiais komponentais – skaitmenine platforma ir skaitmeniniais dvyniais – tam, kad būtų galima rinkti lauko duomenis ir realiuoju laiku atlikti purškimo veiksmus.

Pagrindinis „Smart Droplets“ tikslas – tobulinti aparatinės ir programinės įrangos galimybes tam, kad būtų sukurta holistinė sistema, galinti paversti duomenis reikšminga informacija ir pateikti efektyvius purškimo nurodymus. Vykdydami specializuotas mokymo programas, skirtas naudotojams, neturintiems dirbtinio intelekto, duomenų ir robotų sistemų valdymo patirties, „Smart Droplets“ padidins sinergiją su atitinkamomis suinteresuotosiomis šalimis ir sustiprins bendruomenės bei gebėjimų ugdymą.

AGRIFOOD LITHUANIA VAIDMUO PROJEKTE:

Dirbdami su įvairiomis suinteresuotosiomis šalimis, svarbiomis „Smart Droplets“ projektui, AgriFood Lithuania kaip ekosistemų žemėlapių sudarymo ir mokymų lyderiai kuria pramonės kraštovaizdį ir bendradarbiavimo sistemą bei prisideda prie „Smart Droplets“ partnerių vykdomo bandomojo projekto įgyvendinimo ir vertinimo veiklų.

AgriFood Lithuania atliks išsamią dirbtinio intelekto, duomenų, robotikos ir kitų veiksnių (SIC, duomenų platformų) apžvalgą. Atlikus analizę bus parengtas rekomendacijų rinkinys, kuriame bus pateikta informacija apie autonominės robotinės purškimo sistemos (angl. Autonomous Robotic Spraying System) etaloninę architektūrą.

PROJEKTO TINKLAPIS: https://smartdroplets.eu/

PROJEKTO PARTNERIAI:

1 GEOPONIKO PANEPISTIMION ATHINON EL

2 WAGENINGEN UNIVERSITY NL

3 FUNDACIO EURECAT ES

4 FONDACIJA VIZLORE LABS RS

5 FOODSCALE HUB GREECE ASSOCIATION FOR ENTREPREUNERSHIP AND

INNOVATION ASTIKI MI KERDOSKOPIKI ETAIREIA EL

6 AGREENCULTURE FR

7 AgriFood Lithuania DIH LT

8 AGROMA – PETKOS SA EL

9 CLUSTER DE LA MAQUINARIA I DELS MEDIS DE PRODUCCIO AGRICOLA DE

CATALUNYA ES