SIXFOLD vienija partnerius iš „Smart Sensors 4 Agri-food“ ir jos „Living Labs“ tinklų, siekiant aiškaus tikslo – skatinti naujovių eksperimentus tiesioginiuose maisto perdirbimo demonstratoriuose.

Dvigubas perėjimas yra žaliojo susitarimo ir strategijos „nuo ūkio iki šakutės“ pagrindas. Žemės ūkio maisto produktų sektorius atlieka svarbų vaidmenį įgyvendinant šiuos siekius. Giliųjų technologijų naujovių pobūdis taip pat rodo, kad reikia pereiti prie atsakingų reguliavimo sistemų. „Living Labs“ ieško daugiau eksperimentų įtraukdama visuomenės suinteresuotąsias šalis ir spręsdama inovacijų kliūtis, su kuriomis susiduria žemės ūkio maisto įmonės. SIXFOLD siekia palengvinti giliųjų technologijų diegimą žemės ūkio maisto produktų sektoriuje, kurdamas tvirtą „Living Labs“ tinklą visoje ES. Šis tinklas rems dinamišką ir regioniniu mastu integruotą ekosistemą, klestinčią su žemės ūkio maisto pramonei svarbiomis giliųjų technologijų naujovėmis, tokiomis kaip dirbtinis intelektas ir mašininis mokymasis, robotai, biotechnologijos ir kt. visoje maisto sistemoje.

SIXFOLD remiasi esama sistema. Nepaisant to, pokalbių ir pažintinių vizitų metu atliekamas kruopštus esamos padėties įvertinimas, o įvertintos kliūtys inovacijoms šalinamos taikant specialiai pritaikytą bendro kūrimo procesą. Tai užtikrina maksimalų išorės ekspertų, reguliavimo institucijų ir platesnių visuomenės veikėjų dalyvavimą regioniniu ir Europos lygiu, o savo ruožtu sukuria išsamesnį ir patvirtintą veiksmų planą, pritaikytą realiems poreikiams. „Living Labs“ tinklas tokiu būdu palengvins žinių mainus, aktyviai įtraukdamas suinteresuotąsias šalis iš įvairių regionų ir užtikrindamas įtrauktį bei įvairovę. Be kitų tikslų, atnaujintos „Living Labs“ tinklo veiklos gairės bus sėkmingo perėjimo prie tvarių maisto sistemų visoje Europoje pagrindas.

Partneriai:

  • Agrifood Capital BV
  • Seinajoen Ammattikorkeakoulu OY
  • Agrifood Lithuania DIH
  • Flanders’ Food
  • Fundacion Instituto Tecnologico De Galicia
  • Technische Hochschule Ostwestfalen-Lippe