Dėl karo Ukrainoje įvykę geopolitiniai pokyčiai pareikalavo verslus permąstyti savo strategijas ir verslo modelius, privertė pertvarkyti esamas tiekimo grandines ir ieškoti naujų bei paskatino mąstyti apie dar gilesnę integraciją į Europos Sąjungos bendrąją rinką, nes padėtų amortizuoti tokių staigių ir nuo pačių įmonių nepriklausomų pokyčių atsiradimo galimybę. Todėl Europos Komisija renginiui, kuriame bus kalbama apie rizikos šalinimą, atsparumo didinimą ir kuriamų vertės grandinių stiprinimą Europoje geopolitinių iššūkių akivaizdoje balandžio 26–27 dienomis neatsitiktinai pasirinko Lietuvą. Atviras renginys visuomenei vyks Vilniaus Rotušėje. Organizatoriai prašo norinčius dalyvauti registruotis iš anksto.

Didžiausiame Europos klasterių bendruomenės renginyje Vilniuje sprendimus siūlys ir bendrų atsakymų ieškos Lietuvos ir Europos politikos ir verslo lyderiai. Tarp jų – Europos Komisijos narys, atsakingas už vidinę rinką, Thierry Breton, Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, viceministrės Eglė Markevičiūtė ir Ieva Valeškaitė, Europos Komisijos generalinio direktorato, atsakingo už vidinę rinką (DG Grow), direktoriaus pavaduotojas Maive Rute, EK departamento, atsakingo už valdyseną ir ryšius, direktorius Jakub Boratynski bei EK Europos teritorinio bendradarbiavimo departamento direktorius Slawomir Tokarski. Be to, renginyje dalyvaus verslo bendruomenių vadovai iš Šiaurės ir Baltijos valstybių, skaitmeninių inovacijų centro „AgriFood Lithuania DIH“ direktorė Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė ir daugelis kitų verslo lyderių iš visos Europos.

Antrąją renginio dieną Vilniuje „Pacų“ viešbutyje vyks individualių verslo susitikimų (angl. matchmaking) sesija, o platesniam ratui norintys save pristatyti verslai bus kviečiami paruošti trumpus pristatymus apie vykdomą veiklą. Registracija į šiuos renginius vis dar atvira. Be to, vyks Europos klasterių bendradarbiavimo platformos įtakingiausios laidos „Clusters to Talk“ filmavimas, kurioje šįkart dėmesys bus skiriamas agromaisto sektoriui. Laidoje pristatyti Lietuvos perspektyvą ir požiūrį pakviesta „AgriFood Lithuania DIH“ direktorė Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė.

Pagrindiniai renginio organizatoriai Europos Komisija, kuri šį renginį organizuoja bendradarbiaudama su Europos klasterių bendradarbiavimo platforma, Ekonomikos ir inovacijų ministerija, skaitmeninių inovacijų centru „AgriFood Lithuania DIH“, Mokslo inovacijų ir technologijų agentūra „MITA“, „Smart Food Cluster“ ir „ART21”.