Rugsėjo 21 d. įvyko trečiasis „AgriFood Lithuania DIH“ organizuotas internetinis seminaras, skirtas ūkininkams, bet naudingas visiems, besidomintiems žemės ūkiu ir jo pažanga. Šįkart prie seminaro „Ūkininkavimas skaitmeninėje eroje: kam šiuo metu esame pasirengę“ prisijungė daugiau nei 120 dalyvių, o pats renginys išsiskyrė žiūrovų klausimų pranešėjams gausa.

Nepriklausomas inovatyvių technologijų ekspertas Dmitrij Radin pristatė agromaisto sektoriaus technologines tendencijas bei išskyrė ūkininkus greičiausiai pasieksiančias skaitmenines technologijas. Anot eksperto, tai bus išmanioji žemės ūkio technika bei informacijos gavimo ir stebėjimo technologijos.

„GeoFace“ produkto vadovė Rūta Masiulytė apžvelgė ūkių skaitmenizavimo situaciją Europoje bei Lietuvoje ir pristatė lietuvių kapitalo sukurtą informacinę sistemą, padedančią ūkininkams efektyvinti savo veiką.

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos doktorantas Marius Kazlauskas savo pranešime dėmesį sutelkė į efektyvesnį tręšimą skatinančias technologijas ir dalinosi gerąja patirtimi, kurie sprendimai padeda vystyti tvaresnį ūkininkavimą išlaikant ar net padidinat ūkio našumą.

Vėliau prie pranešėjų į „Verslo klasės“ redaktoriaus Ramūno Terlecko moderuojamą diskusiją prisijungus ūkininkui Pauliui Stalioriui prelegentai aptarė į ūkius ateinančias naujoves bei atsakė į žiūrovų klausimus.