Antradienį įvyko „AgriFood Lithuania DIH“ organizuotas internetinis seminaras, skirtas ūkininkams, bet naudingas visiems, besidomintiems žemės ūkiu ir jo pažanga. Prie renginio prisijungė daugiau nei 100 dalyvių. Tai buvo jau antrasis iš keturių internetinių seminarų, kuriuose ekspertai bei verslo ir mokslo lyderiai dalijasi savo žiniomis ir įžvalgomis. Kviečiame jau dabar registruotis į trečiąjį internetinį seminarą: „Ūkininkavimas skaitmeniniame amžiuje: kam mes dabar pasiruošę?“.

Seminaro metu Augustas Alešiūnas, „ART21“ įkūrėjas ir generalinis direktorius, atkreipė dėmesį į žemės ūkio skaitmeninimą stabdančius veiksnius ir pristatė pasaulines tendencijas bei naujus verslo modelius.

„Agrokoncerno“ Tiksliųjų agrotechnologijų skyriaus vadovas Arnas Radzevičius pabrėžė investicijų į technologijas, žinias ir tyrimus būtinybę.

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos doc. dr. Zita KrIiaučiūnienė pristatė Europoje matomą sveiko maisto bei dirvožemio viziją bei dabartinę situaciją. Be to, šio universiteto Agroekosistemų ir dirvožemio mokslų fakulteto dekanas prof. dr. Vaclovas Bogužas renginio klausytojus supažindino su pagrindiniais sveikos ir gyvybingos dirvos formavimo principais.

Po pristatymų vykusioje diskusijoje internetinio seminaro pranešėjai atsakė į klausimus, gautus iš diskusijos dalyvių ir renginį moderavusio „Verslo klasės“ redaktoriaus Ramūno Terlecko.