Prieš dvejus metus „AgriFood Lithuania DIH“ kartu su tarpsektoriniais partneriais įkūrė daugiausiai kompetencijos agromaisto, pramonės ir energetikos sektoriuose Lietuvoje vienijantį konsorciumą „EDIH Lithuania.lt“. Šią savaitę Europos Komisija oficialiai patvirtino, jog įvertinus 283 Europos vyriausybių nominuotus pretendentus „EDIH Lithuania.lt“ atrinko tarp 136 centrų, kuriems suteiktas Europos skaitmeninių inovacijų centro vardas. Lietuvoje tokio įvertinimo sulaukė trys konsorciumai.

„Tai puiki žinia Lietuvos agromaisto sektoriui bei visiems žemės ūkio ir maisto sektoriaus eksosistemos veikėjams bei didelis įvertinimas „AgriFood Lithuania DIH“. Dabar mūsų laukia labai kryptinga ir į maksimalų rezultatą orientuota veikla, kurios metu bus stengiamasi kuo efektyviau paskatinti ir įgyvendinti skaitmeninę transformaciją agromaisto, pramonės ir energetikos sektoriuose. Galima išskirti tokias pagalbos priemones kaip bandymai prieš investuojant, žinių ir įgūdžių didinimas bei perdavimas, mokymai, partnerių paieška, Lietuvos verslo integracija į tarptautines eksperimentinės plėtros ir inovacijų vertės grandines, parama ieškant investicijų ir daugelį kitų priemonių. Planuojama, kad ESIC paslaugomis pasinaudos daugiau kaip 5000 ūkio subjektų, o tai paskatins 500 mln. apimties investicijų pritraukimą į skaitmeninių inovacijų kūrimą bei diegimą ir prisidės didinat darbo našumą ne mažiau kaip 20 proc.“, – teigė „AgriFood Lithuania DIH“ direktorė Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė.

„EDIH Lithuania.lt“ Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Europos Komisijai buvo nominuotas po ekspertų komisijos išvadų, kurios šį konsorciumą pripažino geriausiu ir labiausiai atitinkančiu Lietuvos interesus teikti skaitmeninės transformacijos paslaugas Vidurio ir vakarų Lietuvos regiono verslo subjektams. Konsorciumą sudaro „AgriFood Lithuania DIH“, Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuvos pramoninkų konfederacija, Lietuvos inovacijų centras, „ART21“, Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas, Lietuvos energetikos institutas ir Smart Energy DIH.