Pirmąkart Europoje spalio 21–23 dienomis vyks tarptautinis nuotolinis hakatonas, skirtas kurti idėjas, vizijas ir koncepcijas, kurios padėtų spręsti regionų mažėjimo, infrastruktūros, neišnaudoto ekonominio augimo, švietimo, aplinkosaugos ir socialinius iššūkius bei skatintų verslui palankios ekosistemos kūrimą. Dalyvių tikslas – pasirinktą regioną paversti startuolių traukos centru ir geriausia vieta pasaulyje gyventi, dirbti, svajoti ir kurti. Geriausiai pasirodžiusios komandos išsidalys 8 000 eurų prizinį fondą bei pristatys savo idėjas Europos Komisijos organizuojamame forume „Startup Village Forum 2022” bei didžiausiame Baltijos šalyse žemės ūkio ir maisto forume „Agromaisto forumas 2022”. Pagrindiniai renginio organizatoriai „AgriFood Lithuania DIH” registracijų laukia iki spalio 20 d. 

„Esu įsitikinusi, kad „HACK Startup Village” hakatonas yra svarbus įtraukiant jaunimą į novatoriškų idėjų paieškas, siekiant užtikrinti, kad ateinanti naujoji inovacijų banga pasiektų visus Europos kampelius. Dalyvių sukurtos idėjos neabejotinai padės įgyvendinti Europos Komisijos „Startup Village“iniciatyvą, kuri yra ilgalaikės kaimo vietovių vizijos dalis ir atsispindi Naujoje Europos inovacijų darbotvarkėje“, – teigė oficiali hakatono globėja Eurokomisarė, atsakinga už Inovacijas, mokslinius tyrimus, švietimą, jaunimą ir kultūrą, Mariya Gabriel.

Hakatone – galimybė rinktis vieną iš dviejų krypčių

Dalyviai, padedami patyrusių tarptautinių mentorių, turės galimybę pasirinkti vieną iš dviejų krypčių – vizijos kūrimo pasirinktam Europos regionui arba realių agromaisto sektoriaus iššūkių sprendimų paiešką. Kaip teigė „AgriFood Lithuania DIH” direktorė Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė, į šį hakatoną įsitraukė daugiau nei 22 partneriai, iš kurių yra net 6 tarptautiniai klasteriai, vienijantys daugiau kaip kelis šimtus skirtingų verslų. Anot organizatorės, partneriai dalyviams pateikė apie 20 skirtingų iššūkių, su kuriais susiduria jų agromaisto sektoriaus įmonės, ir yra pasirengę nupirkti ar kartu su dalyvių komandą vystyti bei komercializuoti jų pasiūlytą sprendimą.