Tarp pačių perspektyviausių verslininkų ir novatorių Europoje – „AgriFood Lithuania DIH” direktorė Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė. Ji pateko į Europos inovacijų ir technologijų instituto paskelbto 27 nominantų iš 15 valstybių sąrašą ir varžysis Moterų lyderystės kategorijoje (angl. EIT Women Leadership Award).

„Moterys vis dar sudaro mažumą mitais apipintame ir labai vyriškame žemės ūkio ir maisto sektoriuje. Vis dėlto, vykstanti agromaisto sektoriaus transformacija keičia nusistovėjusias normas ir prie to stipriai prisideda Europos technologijų instituto maisto bendruomenės iniciatyva „EIT Food“, kuri mane vienintelę iš šios bendruomenės nominavo tapti metų EIT moterimi. Šios prestižiškiausios Europos iniciatyvos agromaisto sektoriuje sprendimas yra didelis įvertinimas visai Lietuvos žemės ūkio ir maisto sektoriaus ekosistemai, jos inovatyvumui, potencialui ir mūsų šalies sektoriaus veikėjų rodomai lyderystei siekiant tvarumo ir pažangos tikslų. „AgriFood Lithuania DIH” vykdomos veiklos ir iniciatyvos būtų beprasmės, jei jų teikiamomis galimybėmis nenorėtų naudotis Lietuvos ūkininkės ir ūkininkai bei kiti sektoriaus veikėjai. Šiandien Lietuvoje vykdoma „EIT Food“ EWA programa yra puikus pavyzdys, kad moterys Lietuvoje drąsiai imasi lyderystės ir kuria inovatyvias technologijas, tampančias neatsiejama agromaisto sektoriaus kokybinio šuolio priežastimi ir šiuos mūsų pasiekimus mato visa Europa”, – teigė pirmoji moteris Lietuvos istorijoje nominuota tapti EIT metų moterimi K. Šermukšnytė-Alešiūnienė.

Sveikindama paskelbtus nominantus Europos Komisijos narė atsakinga už Inovacijas, tyrimus, kultūrą, švietimą ir jaunimą Mariya Gabriel sakė, kad paskelbti šių metų kandidatai yra EIT organizacijos įdedamo darbo ir svarbos Europos inovacijų ekosistemai pavyzdžiai, kurie reikšmingai prisideda prie inovacijų sklaidos Europoje.

Tam pritardami apdovanojimų organizatoriai teigia, kad šiame konkurse yra įvertinami perspektyviausi EIT ekosistemos verslininkai ir novatoriai iš visos Europos: nuo studentų iki verslininkų, nuo laboratorijos iki rinkos ir nuo idėjos iki sprendimo. Anot EIT Valdybos pirmininko Gioia Ghezzi, EIT apdovanojimai išryškina novatorius, kurie yra EIT bendruomenės širdis ir primena apie EIT ekosistemos stiprybę ir vienybę.

Rugsėjo mėnesio pabaigoje įvyks viešasis vertinimo etapas, po kurio 12 geriausių kandidatų pateks į finalinį apdovanojimų renginį spalio mėnesį!