Hakatonas, subursiantis studentus, verslininkus, mokslininkus, ekspertus ir visus kitus inovatyvių idėjų turinčius žmones, norinčius kurti Baltijos jūros tvarumą ir uostamiesčių gyvenimo kokybę gerinančius sprendimus, įvyks jau balandžio 22–24 dienomis. Organizatoriai kviečia registruotis tiek individualiai, tiek komandomis ir nepraleisti galimybės laimėti 9 000 eurų prizinį fondą ir toliau plėtoti savo idėjas kartu su pagrindiniais pramonės žaidėjais.

Registracija į „City to Sea“ hakatoną, skatinantį inovatyvių ir tvarių sprendimų kūrimą, kurie galėtų inicijuoti pokyčius akvakultūros ir mobilumo sektoriuose, vyks iki balandžio 15 d.

Hakatoną kartu su Latvijos investicijų ir plėtros agentūra organizuoja Rygos technikos universitetas ir inovacijų judėjimas „VEFRESH“ iš Latvijos. Prie renginio sėkmės prisideda skaitmeninių inovacijų centras „AgriFood Lithuania DIH“, „EIT Food” ir „EIT Urban“.

 

Aktualumas ir iššūkiai

Baltijos jūros regione prie vienos iš labiausiai užterštų ir tankiausiai laivyboje naudojamų jūrų pasaulyje gyvena daugiau nei 85 milijonai žmonių. Šio hakatono metu bus siekiama kurti novatoriškus sprendimus, kurie skatintų tvarią ekosistemą ir derėtų su svarbiausiomis draugiškomis gamtai iniciatyvomis tokiomis kaip Europos Žaliasis kursas ir Naujasis Europos Bauhausas (angl. “New European Bauhaus”).

Hakatone komandos rinksis iš tokių iššūkių kaip akvakultūra ir mėlynosios biotechnologijos, ateities mobilumas, laivyba ir žalieji uostai, energetika ir viešasis transportas, taršos mažinimas bei kt. Tikimasi, kad aktyvesnė ir tvaresnė akvakultūra skatintų ekonomikos augimą, prisidėtų prie maisto sistemos tiekimo grandinių bei aplinkosaugos ir uostų skaitmeninimo. Daugiau apie iššūkius ir renginį www.citytosea.eu.

Iššūkius hakatonui pasiūlė Rygos miesto savivaldybė, Rygos Laisvasis uostas, Latvijos jūros akademija, „LMT“, Klaipėdos uostas, „BIOR“, „AgriFood Lithuania DIH” ir Latvijos vandens ekologijos institutas.

 

Apie EIT FOOD

„EIT FOOD“ – pirmaujanti maisto inovacijų iniciatyva Europos Sąjungoje, siekianti tvaresnės, sveikesnės ir patikimesnės maisto sistemos visame žemyne. Tai prestižiškiausia tokio tipo organizacija ES, o jos tinklas jungia centrus visame kontinente. Daugiau sužinoti apie „EIT FOOD“ organizaciją galite apsilankę jų internetiniame puslapyje.